Środki higieniczne stosowane w razie nietrzymania moczu

Osoby, które posiadają problem z nietrzymaniem moczu muszą sięgać po różne środki higieniczne. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często nie są one w stanie kontrolować swoich odruchów fizjologicznych i nie mogą przewidzieć, kiedy znowu mogą popuścić nieco więcej moczu. Dlatego w sprzedaży dostępnych jest wiele środków, które mogą być stosowane przez osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu. Do takich środków należą podpaski i wkładki urologiczne oraz pieluchomajtki. Jednak zawsze należy pamiętać, że podstawową metodą przeciwdziałania nietrzymaniu moczu jest poznanie jego przyczyn.

Lekarze zwracają uwagę na to, że wśród nietrzymania moczu przyczyn wymienić można różne choroby neurologiczne i urologiczne. W ich trakcie pęcherz przestaje normalnie funkcjonować, a w skutek tego mocz oddawany jest przez osoby chore bez większej kontroli. Dlatego osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu muszą posiadać przy sobie odpowiednią ilość środków higienicznych, których będą mogły używać w razie potrzeby.

Natomiast kobiety bardzo często zgłaszają się do lekarzy z powodu nietrzymania moczu w ciąży (http://tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/przyczyny-nietrzymania-moczu). Starają się one używać takich środków higienicznych, które będą w stanie skutecznie uchronić je przed zajściem jakiejś krępującej sytuacji z powodu tego, że od czasu do czasu ich mocz zaczyna ulatywać. Niektóre z nich muszą także radzić sobie z nietrzymaniem moczu po porodzie. Sięgają więc po odpowiednie środki higieniczne, a oprócz tego zgłaszają się do lekarzy na przewidziane dla nich zabiegi urologiczne i ginekologiczne.

Comments are closed.

Advertisement
 • Rodzaje balonów żołądkowych, stosowanych w leczeniu otyłości

  Rodzaje balonów żołądkowych, stosowanych w leczeniu otyłości

  Pojawiające się na rynku nowe metody chirurgicznego leczenia otyłości i rozwój chirurgii bariatrycznej wynikają z wciąż rosnących potrzeb i rozpowszechniania się epidemii, jaką stała się w ostatnich dziesięcioleciach otyłość. Balon żołądkowy jest jedną z …Read More »
 • Problemy w Kairze

  Problemy w Kairze

  Egipt to nie tylko siedziba samych faraonów, tak naprawdę jest to też miejsce, gdzie spotkamy inne zabytki, które również w jakiś sposób związane są, obecnie z rzeczami które dotyczą epoki starożytności. Pamiętajmy też o …Read More »
 • Zaopatrując się w alkohol w Hurtowni

  Zaopatrując się w alkohol w Hurtowni

  Wielu sprzedawców musi znaleźć swoje miejsce gdzie będzie zaopatrywało się w alkohol. Najlepiej znaleźć takie gdzie ceny nie powalają z nóg a i napoje są dobre jakościowo. Hurtownia alkoholi jest nie jedna na mapie …Read More »
 • Jak zachować się bezpiecznie podczas podróży

  Jak zachować się bezpiecznie podczas podróży

  Każda atrakcyjna oferta wycieczki, jest dzisiaj proponowana przez znane Polskie biura podroży, które dają nam możliwość wykupienia określonego ubezpieczenia społecznego, to wszystko jest bardzo ważne, bowiem nikt nie jest w stanie przewidzieć tego co …Read More »