Środki higieniczne stosowane w razie nietrzymania moczu

Osoby, które posiadają problem z nietrzymaniem moczu muszą sięgać po różne środki higieniczne. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często nie są one w stanie kontrolować swoich odruchów fizjologicznych i nie mogą przewidzieć, kiedy znowu mogą popuścić nieco więcej moczu. Dlatego w sprzedaży dostępnych jest wiele środków, które mogą być stosowane przez osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu. Do takich środków należą podpaski i wkładki urologiczne oraz pieluchomajtki. Jednak zawsze należy pamiętać, że podstawową metodą przeciwdziałania nietrzymaniu moczu jest poznanie jego przyczyn.

Lekarze zwracają uwagę na to, że wśród nietrzymania moczu przyczyn wymienić można różne choroby neurologiczne i urologiczne. W ich trakcie pęcherz przestaje normalnie funkcjonować, a w skutek tego mocz oddawany jest przez osoby chore bez większej kontroli. Dlatego osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu muszą posiadać przy sobie odpowiednią ilość środków higienicznych, których będą mogły używać w razie potrzeby.

Natomiast kobiety bardzo często zgłaszają się do lekarzy z powodu nietrzymania moczu w ciąży (http://tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/przyczyny-nietrzymania-moczu). Starają się one używać takich środków higienicznych, które będą w stanie skutecznie uchronić je przed zajściem jakiejś krępującej sytuacji z powodu tego, że od czasu do czasu ich mocz zaczyna ulatywać. Niektóre z nich muszą także radzić sobie z nietrzymaniem moczu po porodzie. Sięgają więc po odpowiednie środki higieniczne, a oprócz tego zgłaszają się do lekarzy na przewidziane dla nich zabiegi urologiczne i ginekologiczne.

Comments are closed.

Advertisement
 • Jak turystyka wpływa na społeczeństwo

  Jak turystyka wpływa na społeczeństwo

  Turystyka zawsze i wszędzie pełniła istotną funkcję w procesach społecznych. Dlatego z czasem zaczęto nawiązywać kontakty, które z czasem przerodziły się w określone podróże w różne miejsce, to były takie zalążki turystyki, która teraz …Read More »
 • Zakopane to nie tylko stolica gór

  Zakopane to nie tylko stolica gór

  Zakopane to z pewnością wspaniałe miejsce, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się obiektom które znajdują się w okolicach zakopanego, to na pewno aż się zdziwimy że aż tyle obiektów znajduje się w tym miejscu. Do tej …Read More »
 • Kredyt firmowy – sprawdź na co możesz go przeznaczyć

  Kredyt firmowy – sprawdź na co możesz go przeznaczyć

  Kredyt firmowy to jeden z tych produktów, jakie są często wykorzystywane przez przedsiębiorców. Powodem takiego stanu rzeczy wcale jednak nie jest mało gospodarne zarządzanie zasobami firmy, ale np. spóźnienia kontrahentów w regulowaniu swoich zobowiązań, …Read More »
 • Japonia i fetysz

  Japonia i fetysz

  kraj to obyczaj, jak widać są takie miasta czy też państwa, gdzie obowiązują nas różne wartości kulturowe, które mimo wszystko możemy zastosować, jednak w każdym kraju panują inne zwyczaje czy też upodobania, co jednocześnie …Read More »