Środki higieniczne stosowane w razie nietrzymania moczu

Osoby, które posiadają problem z nietrzymaniem moczu muszą sięgać po różne środki higieniczne. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często nie są one w stanie kontrolować swoich odruchów fizjologicznych i nie mogą przewidzieć, kiedy znowu mogą popuścić nieco więcej moczu. Dlatego w sprzedaży dostępnych jest wiele środków, które mogą być stosowane przez osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu. Do takich środków należą podpaski i wkładki urologiczne oraz pieluchomajtki. Jednak zawsze należy pamiętać, że podstawową metodą przeciwdziałania nietrzymaniu moczu jest poznanie jego przyczyn.

Lekarze zwracają uwagę na to, że wśród nietrzymania moczu przyczyn wymienić można różne choroby neurologiczne i urologiczne. W ich trakcie pęcherz przestaje normalnie funkcjonować, a w skutek tego mocz oddawany jest przez osoby chore bez większej kontroli. Dlatego osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu muszą posiadać przy sobie odpowiednią ilość środków higienicznych, których będą mogły używać w razie potrzeby.

Natomiast kobiety bardzo często zgłaszają się do lekarzy z powodu nietrzymania moczu w ciąży (http://tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/przyczyny-nietrzymania-moczu). Starają się one używać takich środków higienicznych, które będą w stanie skutecznie uchronić je przed zajściem jakiejś krępującej sytuacji z powodu tego, że od czasu do czasu ich mocz zaczyna ulatywać. Niektóre z nich muszą także radzić sobie z nietrzymaniem moczu po porodzie. Sięgają więc po odpowiednie środki higieniczne, a oprócz tego zgłaszają się do lekarzy na przewidziane dla nich zabiegi urologiczne i ginekologiczne.

Comments are closed.

Advertisement
 • Horyniec miasto typowo uzdrowiskowe

  Horyniec miasto typowo uzdrowiskowe

  Ponieważ człowiek bardzo często dzisiaj choruje, musi mieć on okazje przynajmniej raz do roku pojechać do uzdrowiska i jednocześnie odnowić swoje zdrowie. Taką wycieczkę można także wykorzystać turystycznie a zatem upiec dwie pieczenie na …Read More »
 • Kamienna góra prawdziwe historyczne miejsce.

  Kamienna góra prawdziwe historyczne miejsce.

  Jeśli lubicie historię i fakty związane z 3 rzesza niemiecką to na pewno warto dzisiaj odwiedzić taką miejscowość jak Kamienna Góra znajdziemy tam bowiem nietypowy obiekt historyczno turystyczny, a dokładniej jest to od dawna …Read More »
 • Jezioro Hańcza

  Jezioro Hańcza

  Dzisiaj amatorzy wodnych wrażeń, na pewno będą zadowoleni z takich możliwości turystycznych jakie dzisiaj daje nam nasz kraj Polska. Czasem lepiej spędzić tutaj wakacje niż gdziekolwiek za granica, właśnie dlatego musimy odwiedzić jezioro Hańcza …Read More »
 • Łączyć przyjemne z pożytecznym

  Łączyć przyjemne z pożytecznym

  Czasem niektóre wyjazdy, są niestety coraz bardziej od nas niezależne. Jeśli pracujemy więc w miejscu gdzie notoryczne wyjazdy w celach biznesowych to jakaś norma, to tym bardziej musimy wyjść z założenia że w tym …Read More »