Środki higieniczne stosowane w razie nietrzymania moczu

Osoby, które posiadają problem z nietrzymaniem moczu muszą sięgać po różne środki higieniczne. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często nie są one w stanie kontrolować swoich odruchów fizjologicznych i nie mogą przewidzieć, kiedy znowu mogą popuścić nieco więcej moczu. Dlatego w sprzedaży dostępnych jest wiele środków, które mogą być stosowane przez osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu. Do takich środków należą podpaski i wkładki urologiczne oraz pieluchomajtki. Jednak zawsze należy pamiętać, że podstawową metodą przeciwdziałania nietrzymaniu moczu jest poznanie jego przyczyn.

Lekarze zwracają uwagę na to, że wśród nietrzymania moczu przyczyn wymienić można różne choroby neurologiczne i urologiczne. W ich trakcie pęcherz przestaje normalnie funkcjonować, a w skutek tego mocz oddawany jest przez osoby chore bez większej kontroli. Dlatego osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu muszą posiadać przy sobie odpowiednią ilość środków higienicznych, których będą mogły używać w razie potrzeby.

Natomiast kobiety bardzo często zgłaszają się do lekarzy z powodu nietrzymania moczu w ciąży (http://tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/przyczyny-nietrzymania-moczu). Starają się one używać takich środków higienicznych, które będą w stanie skutecznie uchronić je przed zajściem jakiejś krępującej sytuacji z powodu tego, że od czasu do czasu ich mocz zaczyna ulatywać. Niektóre z nich muszą także radzić sobie z nietrzymaniem moczu po porodzie. Sięgają więc po odpowiednie środki higieniczne, a oprócz tego zgłaszają się do lekarzy na przewidziane dla nich zabiegi urologiczne i ginekologiczne.

Comments are closed.

Advertisement
 • Jeśli lubimy drogi poetów którzy byli wielcy

  Jeśli lubimy drogi poetów którzy byli wielcy

  Jeśli lubimy wiersze, czy tez je sami piszemy, to na pewno dla nas najlepszą wycieczką turystyczną będzie obszar gdzie znajdowali się wielcy pisarze, oraz poeci dawnych czasów. N a pewno takim idealnym miejscem jest …Read More »
 • Wrocław

  Wrocław

  Miejsce naprawdę niezwykłe, to właśnie są uroki Wrocławia. To właśnie we Wrocławiu dzisiaj znajdziemy wiele ciekawych rzeczy, które pomogą nam bawić się idealnie w tym miejscu. Na pewno koncerty plenerowe, dzieła sztuki i inne …Read More »
 • Biebrzański Park Narodowy

  Biebrzański Park Narodowy

  Dzisiaj rezerwaty przyrody są jak najbardziej potrzebne nam ludziom. Na pewno Biebrzański Park Narodowy to miejsce w pełni niezwykłe. Jego powierzchnia jest naprawdę imponująca to ponad 60 tysięcy hektarów, tak więc potrzeba naprawdę mnóstwo …Read More »
 • Jak turystyka wpływa na społeczeństwo

  Jak turystyka wpływa na społeczeństwo

  Turystyka zawsze i wszędzie pełniła istotną funkcję w procesach społecznych. Dlatego z czasem zaczęto nawiązywać kontakty, które z czasem przerodziły się w określone podróże w różne miejsce, to były takie zalążki turystyki, która teraz …Read More »