Środki higieniczne stosowane w razie nietrzymania moczu

Osoby, które posiadają problem z nietrzymaniem moczu muszą sięgać po różne środki higieniczne. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często nie są one w stanie kontrolować swoich odruchów fizjologicznych i nie mogą przewidzieć, kiedy znowu mogą popuścić nieco więcej moczu. Dlatego w sprzedaży dostępnych jest wiele środków, które mogą być stosowane przez osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu. Do takich środków należą podpaski i wkładki urologiczne oraz pieluchomajtki. Jednak zawsze należy pamiętać, że podstawową metodą przeciwdziałania nietrzymaniu moczu jest poznanie jego przyczyn.

Lekarze zwracają uwagę na to, że wśród nietrzymania moczu przyczyn wymienić można różne choroby neurologiczne i urologiczne. W ich trakcie pęcherz przestaje normalnie funkcjonować, a w skutek tego mocz oddawany jest przez osoby chore bez większej kontroli. Dlatego osoby borykające się z problemem nietrzymania moczu muszą posiadać przy sobie odpowiednią ilość środków higienicznych, których będą mogły używać w razie potrzeby.

Natomiast kobiety bardzo często zgłaszają się do lekarzy z powodu nietrzymania moczu w ciąży (http://tena.pl/kobiety/centrum-informacyjne/przyczyny-nietrzymania-moczu). Starają się one używać takich środków higienicznych, które będą w stanie skutecznie uchronić je przed zajściem jakiejś krępującej sytuacji z powodu tego, że od czasu do czasu ich mocz zaczyna ulatywać. Niektóre z nich muszą także radzić sobie z nietrzymaniem moczu po porodzie. Sięgają więc po odpowiednie środki higieniczne, a oprócz tego zgłaszają się do lekarzy na przewidziane dla nich zabiegi urologiczne i ginekologiczne.

Comments are closed.

Advertisement
 • Płyniemy rzeką

  Płyniemy rzeką

  Na pewno romantycznym wypadem turystycznym staje się dzisiaj jezioro Litygajno. Jest to typowe jezioro rynnowe, które rozciąga się na długości 5 m, można powiedzieć że w tym wypadku mamy do czynienia z górnym biegiem …Read More »
 • Jeśli nie mamy pomysłu gdzie spędzić wolny czas z rodzinną

  Jeśli nie mamy pomysłu gdzie spędzić wolny czas z rodzinną

  Dzisiaj rodzinne wypady nie odbywają się zbyt często, dlatego tez powinniśmy znaleźć jednak te parę dni wolnego i wybrać się z nasz ą rodziną w jakąś niezapomnianą podroż, w piękne miejsce, jakie dzisiaj znajdziemy …Read More »
 • Stosowanie kremu nawilżającego

  Stosowanie kremu nawilżającego

  Wiele kobiet musi stosować odpowiednie kremy nawilżające. Dzieje się tak, dlatego że posiadają one bardzo suchą skórę, która musi być odpowiednio nawilżana, ponieważ wskutek dużego wysuszenia może u niej wystąpić groźniejsza choroba skórna. Jednak …Read More »
 • Jeśli lubimy drogi poetów którzy byli wielcy

  Jeśli lubimy drogi poetów którzy byli wielcy

  Jeśli lubimy wiersze, czy tez je sami piszemy, to na pewno dla nas najlepszą wycieczką turystyczną będzie obszar gdzie znajdowali się wielcy pisarze, oraz poeci dawnych czasów. N a pewno takim idealnym miejscem jest …Read More »