Mapa pylenia

Alergicy z całego świata robią wszystko aby móc normalnie funkcjonować w środowisku naturalnym. Dlatego właśnie powstały mapy pylenia, które mają za zadanie informować osoby uczulony, co, gdzie i kiedy może ich uczulić. Pylenie roślin jest głównym powodem, dla którego wiele osób nie wychodzi z domu, podczas trwającej wiosny. Chyba nikt sobie nie zasłużył na taki los?

Aktualne pylenie roślin, można znaleźć na specjalistycznych stronach, które postawiły sobie za cel, aby mieć zawsze pod ręką twór o nazwie mapa pylenia. Niektórym wydaje się, że kalendarz pylenia może przydać się tylko wczesną wiosną, gdy faktycznie, roślin, które budzą się do życia i przeszkadzają normalnie funkcjonować alergikom – jest najwięcej. Nie oznacza to jednak tego, że podczas reszty roku nic nie pyli i nic nie uczula. Na przykład lipa pyli się w lipcu i to na tyle intensywnie, że rok rocznie wiele osób trafia na wakacjach do szpitala z poważnym zagrożeniem życia, gdyż uczulenie dało o sobie znać. Kalendarz pyleń może przydać się każdemu, nawet osobom, które na co dzień nie narzekają na problemy z alergią. Na przykład w momencie, gdy rodzicom urodzi się dziecko, to dobrze aby wiedzieli, co i kiedy pyli, gdyż nie wiadomo czy dziecko nie jest na coś uczulone.

Jeśli chcemy być ostrożni aż do przesady, można mapę pyleń opracowywać sobie samemu, na podstawie własnych doświadczeń, gdyż jak wiadomo, każdy może być uczulony na coś innego i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej o tym, jak mapa pyleń powinna wyglądać, można znaleźć na stronie http://www.alergia-allegra.pl/kalendarz.html.

Comments are closed.

Advertisement
 • Piramidy w Gizie

  Piramidy w Gizie

  Jest to zbiór kilku piramid w tym dwóch największych, które najbardziej wyróżniają się spośród, innych mniejszych obiektów. Mowa oczywiście o piramidzie Cheopsa, i piramida Chefrena, są to bardzo wyróżniające się obiekty na tle całej …Read More »
 • Kupuj alkohol taniej

  Kupuj alkohol taniej

  Dobre wino czy kolorowe drinki to częsty element spotkań towarzyskich. Planując domową imprezę w gronie znajomych warto zainteresować się, gdzie można kupić tanie alkohole, które jednak będą dobrej jakości. Najczęściej wybieramy duże supermarkety, ale …Read More »
 • Przystrojony dom na święta

  Przystrojony dom na święta

  Zbliżają się święta, a wraz z nimi poszukiwanie inspiracji co do temat tego, w jaki sposób uatrakcyjnić domową przestrzeń, aby podkreślić świąteczną atmosferę. Możemy to zrobić za pomocą konkretnych dodatków do wnętrz i dekoracji, …Read More »
 • Wakacje w Europie

  Wakacje w Europie

  Po co mamy się tułać po Azji czy Afryce, skoro możemy skupić się tak naprawdę na samej Europie. To miejsce to dla nas wystarczająca rekomendacja, bowiem możemy spędzić tam niezapomniane wakacje. Co więcej dla …Read More »