Mapa pylenia

Alergicy z całego świata robią wszystko aby móc normalnie funkcjonować w środowisku naturalnym. Dlatego właśnie powstały mapy pylenia, które mają za zadanie informować osoby uczulony, co, gdzie i kiedy może ich uczulić. Pylenie roślin jest głównym powodem, dla którego wiele osób nie wychodzi z domu, podczas trwającej wiosny. Chyba nikt sobie nie zasłużył na taki los?

Aktualne pylenie roślin, można znaleźć na specjalistycznych stronach, które postawiły sobie za cel, aby mieć zawsze pod ręką twór o nazwie mapa pylenia. Niektórym wydaje się, że kalendarz pylenia może przydać się tylko wczesną wiosną, gdy faktycznie, roślin, które budzą się do życia i przeszkadzają normalnie funkcjonować alergikom – jest najwięcej. Nie oznacza to jednak tego, że podczas reszty roku nic nie pyli i nic nie uczula. Na przykład lipa pyli się w lipcu i to na tyle intensywnie, że rok rocznie wiele osób trafia na wakacjach do szpitala z poważnym zagrożeniem życia, gdyż uczulenie dało o sobie znać. Kalendarz pyleń może przydać się każdemu, nawet osobom, które na co dzień nie narzekają na problemy z alergią. Na przykład w momencie, gdy rodzicom urodzi się dziecko, to dobrze aby wiedzieli, co i kiedy pyli, gdyż nie wiadomo czy dziecko nie jest na coś uczulone.

Jeśli chcemy być ostrożni aż do przesady, można mapę pyleń opracowywać sobie samemu, na podstawie własnych doświadczeń, gdyż jak wiadomo, każdy może być uczulony na coś innego i nie ma w tym nic dziwnego. Więcej o tym, jak mapa pyleń powinna wyglądać, można znaleźć na stronie http://www.alergia-allegra.pl/kalendarz.html.

Comments are closed.

Advertisement
 • Gęsia szyja

  Gęsia szyja

  Jak się okazuje jeśli planujemy dojechać do gęsiej szyji, to najlepiej w tym celu wykorzystać ogólny autokar, który z pewnością zawiezie nas na dane miejsce. Oczywiście nie musi to być tylko bus, równie dobrze …Read More »
 • Łączyć przyjemne z pożytecznym

  Łączyć przyjemne z pożytecznym

  Czasem niektóre wyjazdy, są niestety coraz bardziej od nas niezależne. Jeśli pracujemy więc w miejscu gdzie notoryczne wyjazdy w celach biznesowych to jakaś norma, to tym bardziej musimy wyjść z założenia że w tym …Read More »
 • Zakopane to nie tylko stolica gór

  Zakopane to nie tylko stolica gór

  Zakopane to z pewnością wspaniałe miejsce, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się obiektom które znajdują się w okolicach zakopanego, to na pewno aż się zdziwimy że aż tyle obiektów znajduje się w tym miejscu. Do tej …Read More »
 • Jeśli lubimy drogi poetów którzy byli wielcy

  Jeśli lubimy drogi poetów którzy byli wielcy

  Jeśli lubimy wiersze, czy tez je sami piszemy, to na pewno dla nas najlepszą wycieczką turystyczną będzie obszar gdzie znajdowali się wielcy pisarze, oraz poeci dawnych czasów. N a pewno takim idealnym miejscem jest …Read More »