Administracja systemami SAP – zewnętrzna czy wewnętrzna?

Po wdrożeniu systemu SAP do przedsiębiorstwa, trzeba podjąć decyzję, czy administrację systemami SAP zostawiamy u siebie w przedsiębiorstwie, czy skorzystamy z firmy outsourcingowej. Jeżeli zdecydujemy się na administrowanie zewnętrzne, idealnie sprawdzi się usługa SAP Maintenance, która stanowi dopełnienie systemu SAP. SAP Maintenace jest drugą linią wsparcia dla nowych przedsiębiorstw.

Czy to narzędzie posiada zalety? Owszem, dzięki świetnej obsłudze serwisowej, nowe firmy mają dostęp do najwyższej rangi specjalistów, pomagających w przypadku wystąpienie jakichkolwiek błędów w nowym systemie. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: http://www.gloswielkopolski.pl/strefa-biznesu/a/administracja-i-utrzymanie-systemow-sap-czy-wspolpracowac-z-zewnetrznym-dostawca,13305079/

Administracja systemem SAP

Po zakończonym procesie wdrażania, pasuje podjąć decyzję o administrowaniu systemem SAP. Każda firma ma dwie opcje, wspomniane wyżej. Partnerzy SAP od wielu lat zajmują się administrowaniem systemami SAP. Jeżeli przedsiębiorstwo zdecyduje się na administrowanie zewnętrzne, można skorzystać z opcji podstawowej oraz rozszerzonej, do której można mieć dostęp 24/7. Opcja rozszerzona jest gwarancją kompleksowej obsługi systemów.

Czy utrzymanie systemu SAP to naprawdę niepotrzebny wydatek?

Wręcz przeciwnie. Jest to wydatek niezbędny, ponieważ utrzymanie systemu to nie tylko coroczna licencja, a dodatkowe informacje, szkolenia, które dostarczają wiedzy, a ponadto dobre i ważne zabezpieczenia i kompleksowa naprawa wszystkich występujących błędów w systemie.

Comments are closed.

Advertisement
 • Pasjonaci kościołów

  Pasjonaci kościołów

  Na pewno wycieczka śladami pięknych kościołów czy tez innej typowo zakonnej architekturze, może nam się wydać nudna i zarazem dziwna. Jednak dzisiaj fascynatów kościołów naprawdę nie brakuje, dlatego tez bardzo często takie widoki są …Read More »
 • Płytki hiszpańskie – oferta do wnętrz i na zewnątrz

  Płytki hiszpańskie – oferta do wnętrz i na zewnątrz

  Wielu osobom, szczególnie tym zamożniejszym, znudziły się już polskie standardy w zakresie materiałów wykończeniowych. Poszukują czegoś lepszego, bardziej światowego. Tym sposobem trafiają na płytki hiszpańskie lub włoskie, które są podobno najlepszym materiałem wykończeniowym do …Read More »
 • Colostrum w płynie

  Colostrum w płynie

  Dostosowanie kosmetyków do naszego organizmu jest kluczowe dla uzyskania odpowiedniego zdrowia. Zażywanie colostrum w płynie sprawia, że już od pierwszych minut możemy korzystać z jego dobroczynnego działania na nasze ciało. Pełną informację o składnikach …Read More »
 • Piramidy w Gizie

  Piramidy w Gizie

  Jest to zbiór kilku piramid w tym dwóch największych, które najbardziej wyróżniają się spośród, innych mniejszych obiektów. Mowa oczywiście o piramidzie Cheopsa, i piramida Chefrena, są to bardzo wyróżniające się obiekty na tle całej …Read More »